Vstupná konzultácia

môj príbeh, ktorý vám priblíži charakter mojej osobnosti a v sekcii Odbornosť nájdete informácie o mojom vzdelaní a rozvoji.

Mojou úlohou bude vysvetliť vám zrozumiteľne súvislosti medzi vaším zdravotným stavom a patogény, ktoré na vás pôsobia z pohľadu piatich elementov a prúdení energie v tele a navrhnúť postup liečby podľa pravidiel čínskej medicíny, ktorá vás postupne odbremení od vašich zdravotných komplikácií.
Budem tiež plne rešpektovať a zohľadňovať prípadnú prebiehajúcu liečbu u vášho všeobecného alebo špecializovaného lekára a brať do úvahy aj lieky, ktoré užívate.

Na konci prvej konzultácie dostanete odporúčania pre starostlivosť o seba, ktorou môžete podporiť liečbu. Zároveň vám po dôkladnom spracovaní vašich informácií pripravím návrh na úpravu stravy podľa pravidiel dietetiky čínskej medicíny a recept pre bylinný odvar, ktorý dostanete najneskôr do týždňa a ktorý pre vás namieša TČM Slovakia.

Svoj zdravotný stav môžete so mnou konzultovať telefonicky alebo emailom. Po dopití bylinného odvaru, prípadne podľa vážnosti situácie si dohodneme nasledujúcu konzultáciu, ktorá bude trvať približne jednu hodinu.

Úspešnosť liečby závisí tiež na aktívnej spolupráci klienta a na dodržiavani dohodnutého postupu (pitie bylinných odvarov podľa odporúčania, zmena stravy, pohyb, práca s emóciami alebo úprava životného štýlu.)

Ako sa pripraviť na konzultáciu:

Na vstupnú konzultáciu sa môžete pripraviť tým, že si začnete viac všímať vášho zdravotného stavu. Zamyslite sa nad tým, čo je váš hlavný zdravotný problém. Pozorujte, čo vás bolí, kde vás to bolí a kedy alebo pri akej aktivite. Zaspomínajte na skoršie úrazy alebo choroby, na ktoré ste sa liečili alebo liečite vrátane užívaných liekov.

Všímajte si, ako sa počas dňa cítite – cítite sa ráno vyspatí, alebo unavení, koľko máte energie, ako sa cítite po jedle, ako vám trávi, ako sa vám zaspáva a spí.
Pre ženy sú dôležité aj informácie ohľadom menštruačného cyklu – dĺžka, priebeh a bolestivosť. Týmito pripravenými informáciami môžete urýchliť rozhovor a uľahčiť diagnostiku.

Samozrejme nie je to povinné … 🙂
A ešte jedna perlička – pre diagnostiku jazyka je dobré pred konzultáciou nejesť žiadne pokrmy, ktoré menia barvu jazyka, napr. cviklu, kurkumu, čučoriedky apod, alebo pálivé jedlo.

Objednajte sa na vstupnú konzultáciu a vykročte smerom k starostlivosti o svoje zdravie.
Alebo pokračujte v objavovaní toho, ako vám čínska medicína môže pomôcť.

Spokojný klient je ten, ktorý vidí postup vo svojej liečbe a cíti, že jeho zdravie sa zlepšuje.

Späť na úvod

Top