Môj príbeh

Som vďačný sám sebe za to, že som si dovolil zhmotniť svoj sen, ktorý ma sprevádzal od okamihu, keď som sa zamyslel nad tým, čoho by som chcel v svojom živote dosiahnuť. Podvedome som cítil, že moje poslanie je spojené so službami ľuďom.

A dnes sedím vo svojej terapeutickej kancelárii a pomáham ľuďom posilniť ich zdravie, zbaviť ich dlhodobých problémov a ukazujem im, že všetko, čo im život prinesie, má v sebe hlbší význam.

Verím totiž, že sme sa narodili pre to, aby sme sa behom nášho života zdokonaľovali a rozvíjali. K tomu nám pomáhajú rôzne životné udalosti, ktoré niekedy skúšajú našu vôľu žiť a zvládnuť všetko, čo sa nám v živote deje. Sám som si prešiel v živote mnohými náročnými situáciami, ktoré testovali moje zdravie, psychickú odolnosť a vieru, že to zvládnem a zase bude dobre.

Život ma nešetril udalosťami, ktoré formovali to, kým som dnes.

Počas svojho života som sa musel niekoľko krát vyrovnať s nečakanou stratou mojich blízkych, s chorobami, ktoré bežná “západná“ medicína dokáže len utlmovať, no nie vyliečiť, s finančnými ťažkosťami alebo syndrómom vyhorenia a toto všetko formovalo a stále formuje to, kým dnes som a to, že si plním sen, o ktorom som sníval niekoľko rokov.

Za posledných 15 rokov som si prešiel rôznymi profesiami, od práce v pizzerii, cez vodiča kamiónu, taxikára v obľúbenom Londýne,  ďalej cez  konzultantskú prácu v telekomunikačnom a finančnom sektore v rámci Európy, až ku výkonnej manažérskej roli v medzinárodných korporáciách.
Zároveň som sa vo voľných chvíľach venoval svojej vášni – masážam.

Vďaka tomu všetkému viem, ako náročná je manuálna aj mentálna práca a ako ľahko nám môže práca prerásť cez hlavu a narušiť našu duševnú pohodu a dokonca naše zdravie.

Dotkol som sa dna a tam som našiel návod, ako sa sa dostať opäť hore

Moje telo jedného dňa nevydržalo životný štýl, ktorý som nasledoval a …  skolabovalo. Ticho, tma, bolesť celého tela, neschopnosť sa pohnúť, totálna paralýza, nekonečná únava, ktorá sa z tela preniesla aj do mojej mysli. A vlastne mi nič nebolo, nič čo by mohli doktori liečiť. Ibaže môj život stál na mieste a ja som pomaly nemal energiu ani na to, aby som si došiel na miesto, kam aj kráľ chodil sám.

A vtedy mi kamarátka dala kontakt na doktora čínskej medicíny. Po pár sedeniach s napichanými ihličkami v tele a pár odvaroch z bylín som začal cítiť, že sa mi do tela opäť vracia život a energia. Ďalej som sa však stretával s frustráciou, bezmocnosťou a zlosťou  nad svojou neschopnosťou byť aktívny ako predtým.

Skúsenosť s vyhorením vo mne podnietila túžbu dozvedieť sa viac nielen o ľudskom tele, ale aj o ľudskej psychike. Mne samému v najťažších chvíľach života pomohli tri aspekty: pohyb, štúdium tibetského budhizmu a čínska medicína.

Čínska medicína mi samému ukázala, aká mocná a komplexná dokáže byť, pokiaľ sa držím stanoveného postupu a ja som bol veľmi vďačný za to, že som sa konečne dostal k systému, ktorý vníma človeka, tak ako som si to vždy predstavoval ja – komplexne.

Štúdium klasickej a tradičnej čínskej medicíny bola pre mňa jasná voľba pre splnenie môjho sna pomáhať ľudom vysporiadat sa s tým, čo ich trápi na tele aj na duši a podporiť ich na ceste za vyliečením

Verím, že o svojom zdraví si rozhodujeme sami – tým, ako sa stravujeme; tým, ako sa necháme ovládať svojimi emóciami; tým, aké myšlienky si pestujeme vo svojej mysli; tým, koľko pohybu alebo odpočinku doprajeme svojmu telu; tým, aké medziľudské vzťahy pestujeme alebo v akom prostredí žijeme. A zmeniť len jedinú vec, môže byť pre nás náročné, keď sme na to sami.

A vy na to sami byť vôbec nemusíte!

Rád vám pomôžem rozhodnúť sa tak, aby ste sa vo svojom tele cítili opäť „DOMA”, vaša duša mala znovu chuť sa rozvíjať a vy ste  sa cítili proste DOBRE.

Prečítajte si, ako vyzerá úvodná, vstupná konzultácia čínskej medicíny alebo aké masáže u mňa môžete absolvovať. Prejdite si môj životopis alebo si priamo rezervujte termín.

Späť na úvod

Top