Masáže

Klasická masáž

je základom všetkých masáží. Aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje metabolizmus, okysličenie organizmu a odlevu škodlivých látok z tela. Taktiež zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé miesta a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu.

Športová masáž

je špecifický druh „klasickej masáže“ vo vyššom tempe a s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov. Masáž je vhodná pre zdravých výkonných športovcov, ale aj rekreačných športovcov ako bežný doplnok ich prípravy. Ovplyvňuje celkovú zdatnosť, výkonnosť a odolnosť športovcov. Udržiava dobrú fyzickú a psychickú kondíciu, skracuje regeneráciu svalov po aktívnom výkone a odstraňuje únavu po fyzickej záťaži. Športová masáž umožňuje rýchlejšie zotavenie unavených svalov, pomáha upraviť celkové vegetatívne ladenie organizmu, zlepšuje prekrvenie organizmu a stimuluje nervovú sústavu.

Bankovanie – vákuoterápia

je jedinečná účinná masážna a liečebná technika, pri ktorej dochádza k veľmi intenzívnemu prekrveniu masírovanej časti nakoľko prenikáme hlbšie do svalov pomocou podtlaku. Pôvod bankovania je pripisovaný starovekej Číne. Prostredníctvom baniek môžeme zmierniť či odstrániť celulitídu, bolesti chrbta a kĺbov. Bankovanie sa osvedčilo aj pri liečbe migrény, cukrovky, vysokého krvného tlaku, zažívacích problémoch, dny, problémoch so žlčníkom, bolesťou sprevádzajúcou menštruačný cyklus atď. Po bankovaní neodporúčam vykonávať fyzicky náročnú prácu aspoň 1-2 dni z dôvodu uvoľnenia svalstva. Přečítajte si viac informácií o bankovaní alebo kedy sa bankovanie neodporúča.

Manuálna lymfodrenážna masáž

Ochabnutosť svalov, nedostatok pohybu a jednostranná záťaž sú najčastejšou príčinou nedostatočného odvádzania toxínov a hromadenie týchto škodlivých látok v tkanivách a kĺboch. Najčastejšími prejavmi nedostatočného odvádzania sú pocity únavy, „ťažké“ nohy, celulitída, oslabenie imunitného systému a opuchy. Lymfodrenážna masáž je jemná masážna technika, ktorá napomáha odtoku lymfy a tým zmierňuje opuchy. Aktivuje povrchový lymfatický systém a podporuje rýchle odplavenie únavových, odpadových a toxických látok, najmä z kože a podkožia tela. Stimuluje regeneráciu a detoxikáciu tela. Spriechodňuje povrchové lymfatické cievy, ktoré tvoria veľkú časť imunitného systému a napomáha tak odtoku prebytočnej vody z tela. Je vhodná aj pred aj po športovom výkone, a je výrazne účinná pri celulitíde.

Reflexná masáž chodidiel

Viac ako 1000 rokov stará ázijská terapia, veľmi príjemná, uvoľňujúca a účinná. Využíva reflexy chodidla, pôsobí proti stresu, únave, depresii a bolesti. Čínski lekári, ktorí túto metódu používali od nepamäti vedeli, že chodidlo je druhým mozgom. Tlakom na určitý bod odovzdávame signál a energiu príslušnému orgánu, resp. časti organizmu. Pri masáži sa používajú najrôznejšie dotyky, tlaky, trenie a hladenie, ktoré dokážu stimulovať či uvoľňovať svaly a aktivovať samoliečebné schopnosti nášho tela. Masáž tak pôsobí cez reflexné dráhy na celého človeka a podporuje harmonizáciu tela i duše. Na chodidlách sa nachádzajú reflexné oblasti alebo body, ktoré zodpovedajú jednotlivým orgánom, žľazám a štruktúram tela. Každá blokáda v tele vyvolá okamžitú reakciu – citlivosť až bolesť v reflexnej plôške, ktorá na chodidle zodpovedá príslušnému orgánu. Pôsobením na tieto reflexné plôšky sa odstraňujú a uvoľňujú blokády v organizme a znovu sa nastolí harmónia vo všetkých systémoch. Zmiernením napätia sa tiež zlepšuje krvný obeh, obnovuje sa zablokovaná funkcia nervovej sústavy.

Myofasciálna uvoľňovacia masáž

Masáž na uvoľnenie svalového a šľachového aparátu, začiatkov i koncov svalových úponov. Hoci sa pritom ide až „na kosť,“ zaraďuje sa táto technika medzi jemné, pretože sa vyvíjaný tlak zvyšuje len veľmi pozvoľna. Vďaka tomu, že sa pri tejto forme práce s telom sleduje jedna celostná štruktúra, ktorá sa bez prerušenia tiahne od hlavy až k nohám, má táto terapia potenciál hlboko ovplyvniť každý sval, kosti, nervy, krvné cievy, orgány a bunky v tele. Prejaví sa to nielen hĺbkovým uvoľnením ramien a krku, ale aj vyrovnaním telesného postoja, otvorením hrudníka a zlepšením dýchania.

SHIATSU – japonská tlaková masáž

je energetická harmonizácia prostredníctvom tlaku a strečingu. Pomocou tlaku, jemného vytriasania, naťahovania a uvoľňovania kĺbov sa spriechodňujú meridiány a odstraňujú bolesti – energetické bloky. Dané miesto sa „prečistí“ za pomoci tlaku a uvoľní sa cesta plynulému toku energie. Shiatsu zvyšuje celkovú energiu a obnovuje funkciu autonómneho nervového systému a odstraňuje tak rôzne pocity nepohody a choroby. Účinkuje na fyzickej, emocionálnej / psychickej a duchovnej úrovni človeka, uvoľňuje stres a nežiadúce napätie v tele, zmierňuje fyzické bolesti, únavu, dodáva energiu do oblastí, kde jej je nedostatok. Shiatsu zároveň pomáha aj pri zdravotných problémoch spojených so zhoršenou funkciou orgánov tela. Tie sú súčasťou celého komplexu nášho organizmu, prepojeného systémom energetických dráh – meridiánov. Stimuláciou energie rôznymi dotykmi na rôznych miestach pozdĺž meridiánov Shiatsu aktivuje funkcie orgánov a vytvára medzi nimi rovnováhu. Prevádza sa na zemi na matraci, cez tenké oblečenie.

TUINA –  čínska tlaková meridiánová akupresúrna masáž

dokáže harmonizovať energetické toky vo všetkých systémoch tela a cirkuláciu krvi vo všetkých ošetrovaných orgánoch. Realizuje sa bez použitia masážnych emulzií, spravidla cez tenké oblečenie. Prostredníctvom rúk, päste alebo lakťa vytváram tlakové ťahy na vybrané oblasti tela. Prechádzam cez energetické dráhy a body, čím aktivujem energiu v dráhach, cievach a orgánoch vášho tela. Prostredníctvom tlaku dôjde k pomerne rýchlemu odstráneniu bolesti danej časti tela. Tým zároveň harmonizujeme ošetrovanú oblasť a vďaka tomu sa aktivuje sebaliečenie. Aby liečenie bolo úspešné, je potrebné masáž niekoľko krát opakovať. Pri chronických stavoch 2 krát týždenne, pri liečení aspoň 1 krát týždenne, pri regenerácii 2 krát mesačne. Pomocou masáže TUI-NA sa veľmi účinne odstraňujú nielen problémy pohybového aparátu, ale aj tráviace a gynekologické problémy, únavové syndrómy, nespavosť, niektoré druhy závratu, bolesť hlavy.
  Kontraindikácie – kedy masáž nie je vhodná:
  • pri zvýšenej teplote, horúčke
  • do pol hodiny po jedle,
  • pri infekčných kožných ochoreniach,
  • zápalové ochorenie kdekoľvek v organizme,
  • žlčové a močové kamene,
  • stavy vyžadujúce pokoj na lôžku,
  • závažné krvácavé stavy,
  • nádorové ochorenie,
  • ochorenia a poranenia dutiny brušnej,
  • pri pooperačných stavoch v dutine brušnej a hrudníku či pri varixoch dolných končatín
  • osteoporóza (rednutie kostí),
  • tehotenstvo
  • niektoré masáže nie sú vhodné v období menštruácie
Ak si nie ste istí svojim zdravotným stavom, prosím konzultujte so mnou vopred vhodnosť zvolenej masáže. Vo vašom vlastnom záujme je tiež vhodné informovať ma ešte pred masážou, ak trpíte nejakým chronickým ochorením, aby som mohol masáž prispôsobiť vášmu aktuálnemu zdravotnému stavu.
 Zdroje informácií