Odbornosť

>> Masáže

I keď som vyštudoval Slovenskú technickú univerzitu a moja hlavná práca bola niekoľko rokov vzdialená starostlivosti o ľudské telo, životné situácie ma stále pokúšali a formovali k tomu, aby som sa týmto smerom uberal.

Hlavnou motiváciou bolo pre mňa uvedomenie, že ľuďom chýba fyzický dotyk. Sám na sebe som zažil, ako sa práve vďaka dotyku môžu naštartovať liečivé procesy nielen v tele, ale aj v duši. Cítil som potrebu dozvedieť sa, ako sú v tele svaly uložené, ako pracujú a aké formy dotyku pomáhajú telo stimulovať, detoxikovať alebo uvoľňovať.

Absolvoval som masérsku školu REMAS v Piešťanoch, kde som získal odbornosť v oblasti klasickej a športovej masáže. Od roku 2004 sa venujem masážam ako svojej ďalšej profesii.

V priebehu nasledujúcich rokov som si rozšíril svoje masérske vzdelanie o ďalšie masérske kurzy a v súčasnej dobe sa chystám na diaľkové štúdium fyzioterapie v Trnave.

>> Čínska medicína

Ako som sa dostal k čínskej medicíne som napísal vo svojom príbehu.
Štúdium čínskej medicíny som začal v roku 2012 v Prahe v Prvej škole tradičnej čínskej medicíny.
Nasledovali štyri roky intenzívneho štúdia a praxe, ktorému som venoval všetok svoj voľný čas. Zvládnuť obsiahle štúdium a zároveň pracovať na plný úväzok v úplne odlišnom odbore bolo náročné a zároveň vyživujúce, pretože ma informácie týkajúce sa čínskej medicíny veľmi zaujímali a to posilňovalo moje odhodlanie zmeniť svoje profesijné zameranie.

Počas štúdia som získal znalosti z oblasti akupunktúry, bylinnej liečby – fytoterapie, liečby moxou, stravovania – dietetiky a práce s energiou QI.

Štúdium som úspešne zakončil skúškou a diplomovou prácou a odmenil sa mesačným pobytom v Číne – Pekingu a Nanjingu, kde som absolvoval stáž u svojej súčasnej učiteľky klasickej čínskej medicíny – Suzanne Rubidoux a u jej učiteľa Dr. Tao. Získal som cenné vedomosti a skúsenosti v oblasti diagnostiky podľa šiestich syndrómov, skalpovej akupunktúry, pulznej diagnostiky, moxovania, a naučil som sa prastaré taoistické a buddhistické meditačné techniky, ktoré praktizujem každý deň.

S Dr. Taom a našou učiteľkou Suzanne Rubidoux na klinike v Nanjingu

Aktuálne pokračujem v štúdiu klasickej čínskej medicíny v kombinácii s diagnostikou podľa šiesti syndrómov – Jing Fang u Suzanne Rubidoux v Poľsku a fytoterapiu u MUDR. Jozefa Luckého v Bratislave.

>> Moji učitelia

MUDr. Ludmila Bendová – zakladateľka Československej SinoBiologické spoločnosti pod záštitou ktorej vznikla Prvá škola tradičnej čínskej medicíny Praha v roku 1990

MUDr. Jiří Bílek – lekár, praktík a lektor tradičnej čínskej medicíny, prezident Komory čínskej medicíny

MUDr. Jozef Lucký – popredný český odborník na tradičnú čínsku medicínu a vedúci lekár TCM Clinic – Kliniky tradičnej čínskej medicíny.

Suzanne Rubidoux, Ph. D. – doktorka akupunktúry, učiteľka klasickej čínskej medicíny a taoistických techník kultivácie zdravia a vnútornej rovnováhy

>> Zo štúdia v Číne

Top